Home

Aksi yönde birçok haber olmasına karşın, bazı kaynaklar Cleveland Cavaliers’ın 1 numaradan kimi seçeceğine henüz karar vermediğini söylüyor.

Cavaliers 1 numaralı hakkı için seçeneklerini değerlendirmeye devam ediyor.

Birçok takımla takas görüşmeleri de sürüyor. Thunder, Timberwolves ve Blazers’ın 1 numarayı kapabilmek için aktif bir şekilde uğraş verdiği söyleniyor; ancak şu ana kadar bu takımların hiçbiri Cavs’in ilk sıra hakkını vermesi için Cavs yönetimini ikna edebilmiş değil.

Cavs ise bu hak için seçeneklerini 2’ye düşürdü. Öyle görünüyor ki bu senenin 1 numarası ya Kentucky’li Nerlens Noel ya da Maryland’den Alex Len olacak. Bana kalırsa Noel daha iyi bir tercih olur.

Demem o ki:

– Noel, Louisville’den yayım yapan Courier Journal gazetesine Pazar günü verdiği demeçte Cavs’in baş doktoru Richard Parker’ın yaptığı sağlık testinden geçtiğini söyledi. Cavs’e göre Noel’in dizinde önemli bir problem yok.

– Cavs takım ihtiyaçlarından veya oyuncularının gösterdiği gelişimden öte drafttaki en iyi oyuncuyu almaya çalışacaklarının üzerinde önemle duruyor.

– Cavs şu anki kadro yapısına bakıldığında ilk beş oyuncusu almak isteyecektir. Şu anki Kyrie Irving, Dion Waiters, Tristan Thompson ve Anderson Varejao’nun 1 numaradan seçebilecekleri her oyuncudan daha iyi olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca kısa forvet pozisyonundaki kara deliğe bakıldığında maaş sınırındaki haklarını veteran bir kısa forvetle doldurmaya çalışacaklar. Yani kimi seçerlerse seçsinler, bençten geleceği hemen hemen kesin.

– Bu da Cavs’in seçim yaparken şimdiki etkisinden ziyade gelecekteki etkisine bakmalarına sebep olacak.

– Cavs’in draft tarihine baktığımızda, genç ve geleceği parlak ancak tecrübesiz oyuncuları seçtiklerini görüyoruz.

– Ayrıca yine tarihe baktığımızda oyunun her yönüne etki edebilecek oyuncuları seçtiklerini görüyoruz. Irving, Thompson ve Waiters hep bu tip oyunculardı.

– Bütün bunlara baktığımızda Len değil de Noel’in 1 numara olacağını düşünüyorum. Noel bu drafttaki en gelecek vaadeden oyuncu. Bütün değerlendirme çizelgelerinde en üstte. Aslına bakacak olursak ikinci sıraya ben olsam UNLV’den Anthony Bennett’ı seçerim.

– Len’in hala düşünüldüğünü ve ilgi çekici bir seçenek olduğunu bilsem de, bence karşısında duran birkaç problem var. Bir, sağlık açısından endişe verici, Noel’in dönüşüne yakın zamanlarda dönmesi bekleniyor. İki, değerlendirme çizelgelerinde (Örneğin Kevin Pelton’ın WARP’ın yaptığı çizelgede 26. sırada) kötü sonuçlar almış. Seçilmesi doğru bir tercih olabilir ancak Cavs korkudan böyle bir hamle yaparsa şaşırtıcı olur.

– Noel’le ilgili son nokta. Kasım ayından Şubat ayına olan gelişimine baktığımız zaman, Noel dizinden sakatlanmasaydı, Kentucky NCAA turnuvasında olacaktı ve Noel o takımın lideri olacaktı, rakamları artmaya devam edip herkes tarafından kesin 1. sıra olarak görülecekti. Yani Cavs eğer dizi konusunda endişelenmiyorsa… bütün sezon boyunca 1 numara olarak aradıkları adam Noel olamaz mı?

Çeviridir.

Orijinali: http://espn.go.com/blog/truehoop/post/_/id/60225/cavaliers-weighing-the-no-1-decision

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s