Home

LeBron 2013’ün ilk günlerinde iki ödülü birden evine götürdü.

Ödüller LeBron James’e gelmeye devam ediyor, hem ABD Basketbolunda 2012 Yılın Erkek Basketbolcusu ödülünü aldı hem de NBA yönetimi tarafından Doğu Konferansı Ayın Oyuncusu seçildi.

ABD Basketbolu Yönetim Kurulu Londra Olimpiyatlarındaki13.3 sayı, 5.6 ribaunt, 5.6 asist ve 1.38 top çalmanın yanında yüzde 60.3 ile attığı saha içi isabeti gibi başarılı istatistiklerin ardından ödülü verdi. Üçüncü Olimpiyatında, asistlerde 45 asist ile ikinci, maç başında top çalmada yedinci, sayılarda ve saha içi isabette dokuzuncu sıradaydı. ABD Olimpik basketbol takımı sıralamalarında da başa güreşiyor, sayılarda, denenen atışlarda, asistlerde ve oynanan maçlarda lider, ribauntlarda ikinci, başarılı atışlarda ve top çalmada üçüncü, başarılı üç sayılık isabetlerde dördüncü ve blokta beşinci sırada.

LeBron “2012’de ABD’de Yılın Basketbolcusu olmak benim için büyük onur” dedi yaptığı basın açıklamasında. “Ülkemi temsil etmek benim için bir onurdur. Kendimi tanıtmak ya da ödülü almak için değil ülkemi sevdiğim ve basketbola aşık olduğum için oynuyorum. Bu ödülü almaya layık görülmek büyük bir gurur.”

Bu ödülün hemen ardından, NBA ayın oyuncusu ödülünü Aralık’ta oynadığı maçlardan ötürü LeBron’a verdi. Miami’de oynadığı süre içerisindeki 7. ayın oyuncusu ödülünü aldı, bu seneki ise ikinci. Aralık ayında yüzde 55.5 saha içi, yüzde 40 üç sayılık isabet bulurken 27.5 sayı, 8.1 ribaunt, 7.5 asist, 2 top çalmayla oynadı. Heat’in yaptığı basın açıklamasında en az 27 sayı, 8 ribaunt, 7 asist, yüzde 55 saha içi isabetle bir ayı tamamlayan üçüncü oyuncu oldu. Daha önceden bu istatistikleri Larry Bird ve Wilt Chamberlain yakalamıştı.

Bu sezonki liderlik sıralamasında, James sayıda dördüncü (26.3), dakikada sekizinci (38.2), asistte (7.0) ve saha içi isabette (%54) dokuzuncu ve ribauntta (8.4), top çalmada (1.55) ve üç sayılık isabet yüzdesinde (%41) on dokuzuncu sırada.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.hothothoops.com/2013/1/2/3829750/lebron-named-eastern-conference-player-of-the-month-usa-basketball

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s