Home

Playofflar ne kadar inanılmaz geçse ve geçecek olsa da, bu NBA sezonunun üzücü bir gerçeği de uzun bir lokavtın sırada bekliyor olması ve bunun inanılmaz bir hafta sonundan sonra söylenmesi üzücü ancak hayat hep toz pembe değil ve Serge Ibaka’nın çemberde şut blokladığı maçlar hep yaşanmıyor.

Olası lokavt oyuncuları zor bir duruma soktu. Takımlarıyla hala kontratlılar ve 2011-12 sezonunun bir kısmında çalışmaya dönmek zorundalar ama bu sporcular hala basketbol oynamak istiyorlar. Bazıları deniz aşırı ülkelere gidip NBA’de oynar mı?

Spurs’ün oyun kurucusu Fransa kökenli Tony Parker oynamak isteyeceğini belirtti. Fransız spor gazetesi L’Equipe’e verdiği röportajdan:

Anlaşmazlık uzun sürerse, sanırım gidip Fransa’da oynarım, böylece taraftarlar da beni yakından izler. Büyük bir Euroleague takımıyla da anlaşabilirim ama bunu istemiyorum. Zaten bu kupayı kazanmıştım. Lokavt uzun sürerse, gidip Villeurbanne’da oynarım

Merak ettiyseniz söyleyelim, Villeurbanne Lyon’a yakın bir yerlerde ve 1394’ten beri Fransa sınırları dahilinde. Wikipedia sağolsun.

Parker’ın lokavt sırasında memleketine dönüp bir Fransız takımı için oynaması oldukça olası görülüyor ancak olaya biraz şüpheyle yaklaşalım. İlk olarak, Parker’ın Fransız basınına yaptığı yorumlar biraz laf kalabalığı olarak algılanmalı çünkü orada oynama hakkındaki bir soruya “hayır” diye cevap vermesi pek olası değil. İkincisi, Parker’ın birkaç aylığına Villeurbanne’da oynayıp hiçbir anlaşmazlık olmadan San Antonio Spurs’e dönmesini beklemek biraz zor. Parker Ekim ayında Spurs’le 4 yıllığına 50 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı ve Fransa’da oynarken sakatlık riskini almasından pek hoşnut olmayacaklardır. Ayrıca sendika başkanları Parker’ın ve diğerlerinin lokavt sırasındayken Atlantik’i geçip orada oynamasından memnun olacağını mı düşünüyorsunuz? Dayanışma bu demek değil.

Bir başka ifadeyle, Parker’ın Avrupa’da oynaması onu seven Fransız taraftarlar dışında herkesi üzebilir. Belki bu fikir ona güzel gelir ve gidip oynar. Belli olmaz yani.

Çeviridir.

Orijinali. http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Tony-Parker-says-he-8217-ll-play-in-France-if-t?urn=nba-wp1639

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s