Home

Knicks başkanı Donnie Walsh, bu sezon Newark dışında bir deplasman maçına ilk kez dün gitti, Indiana’daki Conseco Field House’daydı, kendisine ait olan ve karısının yaşadığı evin 25 dakika uzaklığında bu salon.

Gelecek sezonki akıbeti belirsiz olan ve Kasım’da kalça ameliyatı olan Walsh Pacers’a döneceği yönündeki dedikoduların saçmalık olduğunu söyledi. Pacers başkanı Larry Bird takımın playofflara katılmasıyla gelecek sezon takımın başında olmak istediğini söylemişti. Dediğine göre playoffa katılamasaydı, Bird takımın başında olmazdı.

Walsh Indiana’da “Çok sinirlendim. Hiçbir gerçeklik payı yok. Pacers’ın sahibi Herb Simon’la ya da başka biriyle bu konuyu konuşmadım bile. Bence birinin uydurduğu bir şey bu.” dedi.

Walsh, Bird’ün takımın başında kalmasına sevindiğini söyledi.

Walsh “Kalacağı için sevindim. Buna ihtiyacı yok. Hayat tarzıyla uyuşmuyorsa, onun ‘Florida’ya gidip bütün gün balık tutacağım” diyebileceğini biliyorum.

Knicks’in sahibi James Dolan’ın Walsh’un kontratının son senesini yürürlüğe sokması için 30 Nisan’a kadar vakti var; ancak bu tarih geçerse, Walsh’u yeni bir anlaşmayla takımda tutabilir. New York Post’un Walsh’un geri dönmesinin kendi kararı olduğuna dair bir haberi vardı. Dolan’la ilişkisi o kadar sıkı değil gibi görünüyordu.

Ve haftalardır Knicks’in John Calipari ve Mark Warkentien’ı organizasyonun başına getirebileceği konusunda bir söylenti var. Hem Calipari hem Warkentien Carmelo Anthony ve Chris Paul’ü temsil eden CAA menajerlik şirketiyle anlaşmalı.

Walsh “Bu konu hakkında bir şey bilmiyorum. Bazı söylentiler ilgi çekmek isteyen insanların yaygarası” dedi.

Walsh dönmek isteyip istemediğine dair ipucu vermekten kaçındı.

Walsh “Bu işi uzun süredir yapıyorum, hayatımın büyük bölümü demek istemiyorum. Bu doğru değil. Bu iş sizin bir parçanız. İşim bitene ve mutlu olana kadar bitmesini istemiyorum.” dedi.

Kararın bir bölümü kulübün gittiği yöne göre verilecek, takım 7 yıl sonra ilk playoff’unu yaptı ve gelecek hafta Boston ya da Miami’yle eşleşmiş olacak.

Belki kulübün playofflarda ne yapacağına ve Knicks’in şampiyonluk kazanmaya ne kadar yakın olduğunua bağlıdır. Kulüp şampiyonluk için doğru yolda olduğu zaman görevi bırakmak istediğini söyledi.

Walsh “Playofflar nerede olduğumuzu görmenin en iyi yolu. Eksikleriniz ortaya çıkar” dedi.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.nypost.com/p/sports/knicks/donnie_ticked_off_p4R0ICE87idgkEXiakUKsO#ixzz1JEPW6Xym

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s