Home

Bu sezon Yılın Koçu olmak için birçok aday var. Doug Collins, Phil Jackson, George Karl, Nate McMillan, Gregg Popovich ve Tom Thibodeau… Hepsi bu ödülü hak ediyor.

Jackson ve Karl, All-Star arasından sonraki performanslarıyla iyi lobi yaptılar. Ve Karl için taa Melo-drama’nın yaşandığı zamanlara kadar gitmemiz gerekecek.

En iyi oyuncunuzun başka bir takıma gitmek istediğini bilmekle baş etmek ve 32-25’lik performans çıkarmak Karl’ın adaylığının temel noktası. Ancak bunu elle tutulur hale getirmek için rakamları kullanabiliriz.

Nuggets’ın orijinal kadrosuyla Karl ligin en iyi hücum yapan takımını yönetiyordu. Takastan sonra tamamen farklı bir kadroyla, Karl ligin en iyi savunma takımını yönetiyor.

Nuggets’ın Etkililik Tablosu

ZamanDilimi Galibiyet Hücum Etki. Sıralama Savunma Etki. Sıralama Fark Sıralama
Aradan Önce 32-25 109.7 1 107.2 23 +2.5 10
Aradan Sonra 15-4 108.8 7 96.6 1 +12.2 1
Toplam 47-29 109.5 1 104.5 17 +4.9 7

Hücum Etkililiği = Her 100 pozisyonda üretilen sayı
Savunma Etkililiği = Her 100 pozisyonda yenilen sayı

Görünen o ki, rakamlar Anthony ve takastaki diğer oyuncular hakkında bir şeyler söylüyor. Ve belki de Nuggets’ın takastan beri savunmada 1 numara olması kadar etkileyici olan şey, maç başına 25 sayı atan bir oyuncuları olmamasına rağmen hücum etkililiği olarak neredeyse aynı düzeydeler.

Bu ligde sahanın iki tarafında da iyi seviyede olan çok takım yok. Miami Heat hem hücumda (109.3 ikinci) hem savunmada (100.9 beşinci) ilk beşte olan tek takım.

Heat ve Nuggets’la birlikte Lakers All-Stardan öncesine kadar sahanın bir tarafında ilk beşteydi ve All-Stardan önce Lakers en iyi dördüncü hücum takımıydı (108.6 ile), All-Stardan beri en iyi üçüncü savunma takımı (97.8 ile).

Ancak bu rakamlar Nuggets’ın iyi bir hücum takımından iyi bir savunma takımına keskin dönüşü kadar etkileyici değil. Ve bu belki de George Karl’ın Yılın Koçu olması için bir sebep olabilir.

Çeviridir.

Orijinali: http://hangtime.blogs.nba.com/2011/04/05/statscube-the-case-for-karl/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s