Home

NBA oyuncuları sonbahardan ilkbahara farklı sosyal hayatlar yaşıyor. Diğer çalışan yetişkinlerin aksine, yılın büyük bölümünde deplasmanda oluyorlar; bu da uzun süreli ilişki yaşamayı zorlaştırıyor. Eğer ligde niçin groupie kültürü oluştuğunu merak ediyorsanız, sebebi oyuncuların yalnızlık hissine kapılmalarıdır. Ah, bir de çok para kazanıyorlar tabi.

Bu arada, bazı oyuncular profesyonel hayallerini gerçekleştirirken boşlukta hissediyorlar kendilerini. Raptors’lı Sonny Weems’i ele alalım. Dave Feschuk’un Toronto Star’daki yazısından:

Yine de kadın olsun erkek olsun profesyonel sporcuların romantik ilişki aramaları pek sık rastlanan bir şey değil. Kalite ise başka bir konu.

Weems “Birçok kadın yanınıza gelir, hikayesini anlatır. ‘Senin kadının olmak istiyorum, ben diğerlerinden farklıyım’ ya da neyse işte. Hep olur. Sporcular zor yolu seçmiştir, ‘o’ kişiyi ararlar. Kime güvenebilirsin ki?” dedi.

Evli çocuklu Raptors forveti Reggie Evans “Kadınlara güvenmemiz zor ve muhtemelen kadınların da bize güvenmesi zordur.” dedi.

O halde Weems 24 yaşında niçin Twitter aracılığıyla ilişki aradığını yazıyor? Evans, takımdaki en iyi arkadaşı DeMar DeRozan kız arkadaşıyla takılırken tek tabanca olmaktan bıkıp bıkmadığını merak ettiğini söyledi.

Evans suratında bir gülümsemeyle “DeMar’ın bir süredir kız arkadaşı var bu da muhtemelen Sonny’nin üstünde baskı kurdu. Birine ihtiyacı olduğunu düşünüyor.” dedi.

Feschuk’un makalesinde söylendiği gibi, Weems kız arkadaş zamanının geldiğini Twitter’dan yazdı ve hemen 50 cevap geldi. İyi bir kadın bulma yolunun bu olduğundan emin değilim; ancak birçok harika ilişki internetten başlıyor; en azından televizyondaki reklamlara bakarsak öyle oluyor.

Weems birçok erkeğin hayran olduğu bir hayat yaşıyor; ancak Weems oyuncuların hiçbir uyarı verilmeden bulundukları şehirden çok uzağa gönderildikleri bir ligde istikrar hissini duymak istiyor. Diğer yandan, bu belirsizlik genellikle ilişkiler için bir sorun teşkil ediyor. İki tarafın fedakarlıkta bulunması ve tutarlı ilkeler üzerinde anlaşma sağlaması sporcular ve sevgilileri için zor bir durumdur. Normal ve başarılı bir ilişkinin temeli de buna dayanır; ancak bu durum, bir taraf sürekli seyahatteyse daha da önemli hale gelir.

Weems’e aşk arayışında başarılar diliyoruz. Bütün herkes gibi, onun da buna ihtiyacı var.

Çeviridir.
Orijinali: http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Sonny-Weems-is-looking-for-love?urn=nba-wp805

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s