Home

Sayfa düzeni açısından devamı linkine tıklayınız.

New York Knicks’e karşı oynadıkları maçta, Orlando Magic savunma ribaundunu aldığında 40 saniye kalmıştı ve 3 sayı geridelerdi. Top biraz dolaştıktan ve savunmaya takıldıktan sonra, Magic’te Hidayet’i Amar’e tutuyordu. Hidayet avantajı değerlendirmek isterken, savunma onun üstüne çöktü. Ancak, dışarı atmak yerine, zor bir şuta kalktı:

 

oc1

Stoudemire, Hido’yla eşleştikten sonraki pozisyonu aldık. Hido perdeyi es geçip, çembere ilerliyor. Hido içeriye daldığı için, Carmelo da bir adım öne çıkıp, boyalı alana yardım ediyor. Bu sırada Gilbert Arenas tepe noktaya çıkıyor, savunmacısı da onu takip ediyor.

oc2

Tuttuğu adama sırtını dönen Carmelo, Ryan Anderson’ı yakalayamayacak bir duruma düşüyor. Fields, Arenas’ı kovalıyor, Arenas köşede bomboş kalıyor. Bu da kimsenin ona yaklaşamayacağı anlamına geliyor.

oc3

Hido boyalı alana gelip, dribblingini kesiyor. Bu noktada, Anderson hala bomboş. Hidayet basketbol bilgisini konuşturup Anderson’a atar diye bekliyoruz; ancak bizi yanıltıyor.

oc4

Feykini gösterdikten sonra, Hidayet hızlı bir şut kullanıyor, Amar’e onu zorluyor. Stoudemire’ın zorlaması, Hidayet’in topu çembere bile yetiştirememesine yol açıyor.

oc5

Anthony ribaundu alıyor, Hidayet ona faul yapıyor. Yalnızca çizgiye göndermiyor; ayrıca oyun dışı kalıyor. İşte videodan izleyin bir de.

Carmelo’nun, tuttuğu adamdan dikkatinin dağılmasına, sırtına dönmesine dikkat edin. Hidayet’in yapması gereken topu köşeye göndermesiydi; böylece Ryan Anderson üçlüğü rahatça gönderecekti. Tamam, Anderson şutu sokacak diye bir kaide yoktu; ancak boş üçlük, zorlama ikilikten iyidir.

Çeviridir.

Orijinali: http://nbaplaybook.com/2011/03/29/hedo-turkoglu-misses-a-wide-open-teammate-behind-the-three-point-line-forces-up-a-two-down-three/

 

Reklamlar

5 thoughts on “NBAPlaybook: Hidayet Boş Adamı Görmedi, Maçı Kaybettirdi

  1. başlığın hidayet boş adamı göremedi maçı kaybettirdi olması çok saçma. çünkü nyk maçını hakemler kaybettirdi orlando adına. bu pozisyondan önceki bir pozisyonda yine 3 sayı gerideyken hidayetin üçlüğü sayılmadı j-riche haksız bir faul çalındı. oysa pozisyonda faulü yapan carmeloydu. howard’ın 6. faulü de hakem skandalıydı. bu pozisyon ise verilen kötü kararların tesiriyle moral bozukluğu ile oynanan kötü bir pozisyondu.

  2. hakem hata yaptı diye basketbolundaki temel bir hatayı görmezden mi gelecegiz hidayetin?klasik cahil türk yorumu,kaybedince hakem bok at aferin.

  3. Geri bildirim: NBAPlaybook: Hidayet Boş Adamı Görmedi, Maçı Kaybettirdi | Magazin Gazetesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s