Home

Felaket geçirip NBA’in en kötü dördüncü takımı oldukları 2009-2010 sezonundan sonra, Wizards’ın daha kötü olduğuna şahitlik ediyoruz. Biliyorum, Wizards yine bildiğimiz gibi. Yalnızca 19 galibiyet aldılar (Ligin en kötü üçüncüsü) deplasmanda 2 galibiyet alabildiler ve Wizards organizasyonu Washington’a taşındığı 1963 yılından beri en kötü sezonunu yaşama yolunda. Sonuçta bu da bir rekor.

Bu sezon niçin bu kadar kötüydü? Yeni oyunculardan tut, genç oyunculara kadar birçok sebebi var. Ancak bakın, aslında sadece bir sebep var, Flip Saunders da bunu mutlulukla açıklığa kavuşturuyor. AP’nin haberinden:

Wizards koçu Flip Saunders “Yeterince iyi değiliz.” dedi.

Saunders “Bu sinir bozucu olabiliyor. Sizinle bir yarış yapsam sizi 10 kere yenerim; çünkü ben hepinizden hızlıyım. Bizim durumumuz da bu. Genç bir takımız ve oynadığımız takımlar kadar yetenekli değiliz.” dedi.

 

Cidden, adam haklı. Hiç basketbol izlememiş birine Washington Wizards’ı açıklamak isteseniz, iyi olmadıklarını söyler geçersiniz. Ana oyuncuları ya çok genç ya çok hata yapan ya da çok Rashard Lewis. Bu yüzden yerel köşe yazarları John Wall hariç herkesin gitmesini istiyor, Flip Saunders da dahil. Wizards “kovulma şenlikleri” gibi bir takım, herkesin davetli olduğu bir şenlik.

Aslında Wizards kadrosu için bir çözüm önerim var. Bir yarış yapılsın, Flip Saunders’ı kim geçerse seneye oynamaya hak kazansın. Ehliyet sınavındaki en hızlı adam, ona hız ne demek öğretemezsiniz. Yarış başlasın!

Çeviridir.

Orijinali: http://blogs.thescore.com/tbj/2011/03/28/flip-on-the-wiz-were-not-good-enough/

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s