Home

LeBron James ve Miami Heat, 2 Aralık’ta Cleveland Cavaliers’ı ziyaret edince, NBA yıllığına geçecek, benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Cleveland’lılar LeBron’un gidişinden dolayı oldukça öfkeliydiler, resmi güvenlik görevlileri alarm durumuna geçtiler. Elbette, taraftarlar sadece bağırdı çağırdı ve Heat kazandı. Her şey düşünülmüştü, kavga dövüş çıkmadı.

O zamandan sonra, Cavs ligin en çok yenilen takımı oldu, o mağlubiyetten sonra mağlubiyet rekorunu kırdı, uzun yıllar düzelemeyecek bir takım gibi göründü. Quicken Loans Arena pek depresif bir modda ve Cavs taraftarları onları heyecanlandırmak için bir şeyler yapabilir.

Tesadüfen, Heat şu anda yarınki maç için Cleveland’da. Ancak 1 Numaralı Düşman LeBron James bu kez daha az öfkeli bir taraftar kitlesi bekliyor:

James “2 Aralık’takinden daha kötü olamaz. Biliyorum. Bu böyle bir gerçek.” dedi.

Basketbol açısından, en azından James’in açısından, ayrıca daha iyi duruma da gelemez. All-Star forvet o maçta 38 sayı atmakla kalmadı, üçüncü çeyrekte 12’de 10 şutla 24 sayı attı.

Heat o gece The Q’dan 12 galibiyet 8 mağlubiyetle ayrıldı, Doğu’nun en iyilerinden biri oldu; Cavaliers 7-11 olurken ligin dibine yolculuğu başladı.

James “O maçtan sonra şaha kalktık.” dedi.

Devam etmeden önce iki şey daha var: Birincisi, iki eksi kuralına göre, LeBron teknik olarak taraftarların bu sefer daha kötü olacağını söylüyordu, bu yüzden herkes yanlış haber yapıyor. Diğeri, Heat’in bu şaha kalkışını zayıf takımlara karşı bir kalkış olduğunu, Doğu’nun güçlü takımları Celtics ve Bulls’a karşı farklı mağlup olduğunu not alın. Her şey birbiriyle ilişkili bence.

Şaka bir yana, LeBron’un bu sefer daha az öfkeli bir taraftarla karşılaşacağını düşünmesinin sebepleri var: Zaman bütün yaraları iyileştirir ve çoğu taraftar takımların ilk karşılaşmasında öfkesini boşaltmıştır bence. Ancak, ilk karşılaşma sırasında Cavs’in en azından yeterli derecede iyi bir durumu vardı. Berbat derecedeki bir sezonda, taraftarların öfkesi daha artar. Cleveland’lı bazı taraftarların sakinleşmeyeceğini hatta LeBron’a daha da sinirleneceğini hayal etmek kolay.

LeBron ölümcül bir tehlikeyle karşı karşıya demek değil bu. Ancak eğer Cavs taraftarları Aralık’taki kadar öfkeli olursa şaşırmayın; çünkü Cavs takımı onlara mutlu olmaları için çok az sebep verdi.

Çeviridir.

Orijinali: http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/LeBron-expects-a-less-raucous-Cleveland-crowd?urn=nba-338309#remaining-content

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s