Home

Donald Sterling, profesyonel sporların en aşağılık adamı. Ahlaki değer ölçeğiniz yeterince uyarılmamış gibiyse, bir de şu son haberi okuyun:

2004’te, asistan koç Kim Hughes’un prostat kanseri olduğu teşhis edildi. Cerrahi müdahale gerekliydi. Ancak bir sorun vardı.

Hughes “Clippers’la sağlık sigortam hakkında konuştum ve bana ameliyatın sigorta kapsamında olmadığını söylediler. Ben de ‘Dalga mı geçiyorsunuz?’ dedim, bana eğer bir kişininkini karşılarlarsa, herkesinkini karşılamak zorunda kalacaklarını söylediler” dedi.

Star-divide

Çünkü herkesin prostatındaki kanserli tümörü çıkarttırması lazım. Prostat ameliyatı keyfi bir şey değil!

Donald Sterling’e alışık değilseniz, bu hikaye size inanılmaz gelebilir. Bu adam federal hükümet tarafından kendi emlaklarındaki azınlıklara karşı ayrımcılık yaptığı için yargılandı, çalışanlarını genç kadın topluluklarından seçtiği bildiriliyor (birçoğu cinsel taciz suçlamasında da bulundu) ve NBA efsanesi olan Genel Menajer Elgin Baylor’a karşı ırkçılık yaptığı sebebiyle suçlandı. Bunların takımı yönetme tarzıyla pek alakası yok çünkü o daha feci. Kendi oyuncularına maç sırasında hakaret ediyor, koçlarını basın açıklamasıyla kovuyor.

Hughes’un hikayesinde bir cesaret örneği de saklı. O zamanki Clippers koçu olan Mike Dunleavy oyuncularına Hughes’un hastalığından bahsetti. Corey Maggette, Elton Brand ve diğerleri sağlık giderleri için 70 bin dolar verdi. Hughes daha sonra Dunleavy bir basın açıklamasıyla kovulduğunda takımın geçici koçu oldu. Sezon sonunda Clippers, Hughes’un geleceğini belirlemedi, bu yüzden sezon arasında takımla çalışmaya devam etti. Ardından organizasyon yeni bir koç getirmeye karar verdi. Clippers’ın üstünde neden kara bulutlar olduğunu merak ediyorum? Garip.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.sbnation.com/nba/2011/3/15/2052281/donald-sterling-clippers-coach-cancer

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s