Home

Kimseyi şaşırtmayan New York Knicks, 2011-12 sezonunda kombine bilet fiyatlarını önemli ölçüde yükseltecek. Knicks yıllarca başarısız olmasına rağmen, şu anda en pahalı ikinci biletlere sahip. Amar’e Stoudemire ve Carmelo Anthony’le gelen başarı, bilet fiyatı artışını tetikledi ve şüphesiz Madison Square Garden kapalı gişe olmayı sürdürecek, James Dolan’ın cebine girecek dolarların haddi hesabı olmayacak.

Star-divide

Ayrıca NBA’in şu anda geçerli olan hafif sınır sistemine göre, daha yüksek gelir, daha yüksek maaş toplamı kapasitesini beraberinde getiriyor. Takımların oyunculara harcayabileceği parayı kesin sınırlarla çizen NFL’in aksine, NBA takımlara doları dolarına ceza verme yolunu tercih ediyor.

Lüks vergisi oyuncu maaşları toplamı yüksek olan birçok organizasyonun gözünü korkutmuyor; örneğin, diğer birçok takımdan daha fazla geliri olan bir takım olan Lakers’ın oyuncu maaşları toplamı 90 milyon dolar. (Lüks vergisini hesaba kattığınızda 110 milyon dolar oluyor. Ve LA’in önümüzdeki iki sezon 90 milyon dolarlık maaş ödemesi gerekecek)

Knicks bu vergiyi, kötü olduğu sezonlarda bile ödedi. Donnie Walsh hamle yapabilmek için mali sorumluluklarını yerine getirirken, New York’un yeniden basketbol dünyasının en çok para harcayan takımı olmasını umuyordu.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.sbnation.com/nba/2011/3/11/2044351/new-york-knicks-season-ticket-prices

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s