Home

Gerald Wallace’ın Doğu Konferansı’nın playoff döküntüsü bir takımdan Batı’daki playoff yarışının önde gelen bir takımına gittiğinde bunu kafaya takacağını düşünmezsiniz; ancak Wallace onu Charlotte’tan Portland’a gönderen takastan pek de memnun değil.

Wallace, Blazers’ın altıncı adamı olarak oyununu ona göre biçimlendirdi ve takımının Batı Konferansı beşincisi olması için çabalıyor. Daha fazla top sürüyor ve Charlotte’ta bıraktığı sıkıcı takımın tam tersi bir takım olan Portland’da fark yaratıyor.

Ancak bu onun istenmediği söylendiğinde yaşadığı hayal kırıklığını gidermiyor:

Wallace “Artık istenmediğinizi hissetmek ya da organizasyon için yeterince iyi olmadığınızı düşünmek suratınıza bir şamar indiriyor. Bu bana acı veren bir olaydı.” dedi.

Wallace sözlerine sanki Bobcats’in onu sırtından bıçakladığını hissettiğini söyleyerek devam etti ve kendince sebeplerini saydı.

Bu hafta takastan sonra ilk kez Bobcats’e gidecek olan Wallace, takasın son günü Paul Silas’ın ona bütün takas çabalarının tükendiğini ve Wallace’ın sene sonuna kadar Bobcats oyuncusu olacağını söylediğini hatırladı. İşte Wallace o Perşembe’yi şöyle hatırlıyor:

Bobcats aylardır Wallace’ı göndermeye çalışırken ve menajeri bu ihtimalin yüzde 50 olduğunu söylerken, Wallace bunun gerçekleşeceğini hiç düşünmemişti. Bu inancı takasın son günü olan 24 Şubat’ta Paul Silas’ın ona güvende olduğunu söyleyince daha da güçlenmişti.

Wallace “Temel olarak, antrenmandan önce bana iyi olduğumu, takasın gerçekleşmeyeceğini, güvende olduğumu ve endişelenecek hiçbir şey olmadığını söylemişti. Sonra eve gittim ve BUM! Takas olmuştum.” dedi.

Wallace’ın gönderileceği aylardır konuşuluyordu, özellikle takım sahibi Michael Jordan maaşı düşürmeye çalışıyordu. Bu yüzden son zil çalana kadar, takası düşünmeniz gerekir ve daha kötüsü koçunuz size tersini söylese de düşünmeniz gerekir.

Silas için? NBA’de herhangi bir koçun takas sezonu sonlarında yaşadığından daha fazla şey gören bir koç için? Kesin şeylerle çalışamaz, özellikle o hafta her şey olabilir, bu yüzden sıranız gelmeden konuşursanız kendinizi yalancı durumuna düşürürsünüz. İyi bir insan olmaya çalışsanız, oyuncunuzu sakinleştirmeye çalışsanız bile.

Wallace’ın ayrıca Bobcats Genel Menajeri Rod Higgins hakkında da kötü düşünceleri var:

Wallace, Higgins’in onu göndermeye kararlı olduğunu söylemeden önce “Bu adam hakkında yorum yapmak istemiyorum. Sanıyorum beni göndermek uzun süredir yapmak istediği bir şeydi” diye konuştu.

Hatalı değilsin Gerald. Gönderilmek acı verse de, Bobcats çok zarar ediyordu ve bir hamle yapmaları gerekti. Jordan’ın sözleriyle, Bobcats her sezon “yedinci ya da sekizinci olmak” istemiyor ve keşke bunu birkaç yıl önce 2010 yılı için “kazan artık” takımı oluştururken söyleseydi, bu hareketini daha doğru kılardı. Wallace’ı draft hakları ve biten kontratlar için göndermek olsa bile.

Wallace’ın Charlotte’a karşı güçlü hislerinin olduğunu düşünmek zor değil. Ona fırsat veren ilk takım, hak ettiği kontratı ilk veren takım ve Bobcats’in ilk All-Star oyuncusu. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok; ancak organizasyon tarihindeki en iyi oyuncu.

Ancak bu acı geçmeli, hemen hem de, otelden kiralık dairelere geçiyor olsanız bile. Çünkü Wallace Portland’da iyi işler yapabilir ve taraftarlar şimdiden ondan çok şey bekliyor. Blazers bu baharda playoffta sürpriz yapabilir ve Wallace bu sürprizlerin kilit oyuncusu olabilir.

İlk olarak, Charlotte’u geride bırakması gerek.

Çeviridir.

Orijinali: http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Gerald-Wallace-is-upset-with-the-Charlotte-Bobca;_ylt=AtutGi0Fi7Kt6varIMnlu_28vLYF?urn=nba-wp26

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s