Home

Nuggets’ın geleceği, artık Utah Jazz’ın geleceği.

Birçok NBA otoritesi Derrick Favors’ın Denver’a geleceğine inanmışlardı. Onun yerine, New Jersey Nets çaylağı, geçen yazın 3 numaralı draftı, Utah’a takas oldu, artık Kuzeybatı Grubu’nda yıllarca Nuggets’a karşı oynayacak.

Elbette, Denver Melo takasında başarılı oldu. Ancak Melodrama’nın çoğunda, Favors, Denver’a çok yararlı bir oyuncu olacak gibi görünüyordu.

Utah koçu Tyrone Corbin sırıtarak “İyi ki de Denver’a gitmedi. Rüya gibi, 25 yaş vücudunda olan 19 yaşındaki bir çocuk. Çok ham bir oyuncu; ancak öğrenmeye açık, çalışmayı seviyor ve bu ligdeki genç bir oyuncu için çabuk kavrıyor. Kıçından ter akıncaya kadar çalışıyor. Dinlemeye ve öğrenmeye çalışıyor. Vücudunun üst kısmı oldukça iyi.

Favors’ın ismi Denver gazetelerinde geçti — birçok Nuggets taraftarı onun maçlarını takip etti. Favors, Utah hücumundaki uzun rolüne tam uyuyor.

Üç gün önce Utah’ta George Karl “Yüksek postta hücumunu geliştirmek, üzerinde çalışmaları gereken bir konu; ancak Utah’ın sistemi basketbolu iyi öğretiyor bence. İyi olan bir özelliği de hızı. Henüz 19 yaşında. 19’unda hızlı olan olan herkes her maç double-double yapabilecek potansiyeldedir. Ne kadar yetenekli ve parlak bir oyuncu olduğu birkaç sene içinde belli olur. Ancak daha güçlü olacak, daha iyi olacak ve muhtemelen daha büyük olacak.” dedi.

Favors çok faul yapıyor. Savunma disiplini geliştirmesi gereken bir özelliği. Ancak Favors, Nuggets taraftarlarının hayatlarının bir parçası olacak – ancak rakip olarak.

Tyrone Corbin “Vücudunun üst tarafı harika bir 4 numara hatta 5 numara olması için yeterli. İki pozisyonda da oynayabilir çünkü atletik, koşabiliyor bu dört numara oynaması için önemli ve sertliği ve içerideki çabukluğu 5 numara oynamasına izin veriyor. O hala küçük bir kedi. Çok iyi olmak için şansı olan bir kedi.” dedi.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.denverpost.com/hochman/ci_17549057

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s