Home

Eski Knicks Yıldızı Patrick Ewing, kendisinin yanında Amar’e’nin yanında Carmelo olduğu gibi başka bir süper yıldızın oynamadığını söyledi.

Ewing’in harika ancak şampiyonluksuz Knicks kariyerinin bilindik konusuydu: Pivotun yanında oynayacak başka bir süper yıldız bulamamışlardı.

Magic asistan koçu Ewing “Harika bir oyuncu. Harika bir oyuncu. New York, Willis Reed, Earl Monroe ve Clyde Frazier’dan sonra hiç iki gerçek süper yıldızı bir arada bulamamıştı. Bu iki adam da hakiki süper yıldız.” dedi.

Ewing’e yan yana oynadığı en iyi oyuncu soruldu.

Ewing “Benden sonra en iyi ikinci oyuncu? John Starks, Allan Houston, Latrell Sprewell, Charles Oakley. Ancak hiçbiri bir Carmelo değil. Bir Carmelo değil.” diye cevapladı

Ewing, etrafında harika bir oyuncu kadrosunun kurulmadığını kabul ettiğini söyledi. Knicks Rockets’a karşı 1994’te şampiyonluktan bir adım uzaktı. Starks 7. maçta en kötü şut performanslarından birini sergiledi, 18’de 2 saha içi, 11’de 0 üçlük.

Knicks 7. Maçı kaybetti.

Ewing “Artık bunun üzüntüsünü yaşamıyorum. 100 yıldır emekliyim. Cidden, 100 yıl gibi geliyor.” dedi.

Ewing, Anthony ile Stoudemire arasında bir sorun olmaması gerektiğini söyledi.

Ewing, “İkisi de paylaşmak zorunda. Bunun kaygısını yaşıyamazsınız. Şehir ikisi için de büyük. Herkese yetecek kadar spot ışığı var” dedi.

Chauncey Billups’ın son dakikaları oynayan olgun oyun kurucu rolüyle üçüncü parça olmasıyla, Ewing, Knicks’in mücadele edecek düzeye geldiğini söyledi.

Ewing Billups hakkında “Herkes ona ilave oyuncu gözüyle bakıyor. İlave. İnsanlar ilk başladığında onu küçümsediler. Harika maçlar çıkardı. Şampiyonluklar kazanmış bir oyuncu.” dedi.

Knicks, Doğu’nun tepesi için mücadele edebilir mi?

Ewing bu soruya da “Kesinlikle. İki harika oyuncuları var. Önceden bir yıldız ve etrafında harika şutörler vardı. Şimdi iki harika yıldız ve iyi şutörler var.”

Ewing’e göre Knicks 2012’de Dwight Howard’a maaş sınırı açmayı planlıyor.

Ewing bu konuda ise “Orlando’da kalacak. Hiçbir yere gitmiyor. Ona bir yere giderse bacaklarını keseceğimi söyledim.” dedi.

Ewing etrafındaki New York medyasının çokluğuna baktı ve Amway Arena’nın içindeki antrenman salonunda “Bu kadar çok gazeteciyi uzun zamandır ilk kez deplasmanda görüyorum. Playofflar mı başladı ne oldu?” dedi.

Henüz değil, adamım, henüz değil.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.nypost.com/p/blogs/knicksblog/ewing_says_anthony_gives_stoudemire_TUj0Iw6l2bWSgOEf95C36H

Çevirmenin Notu: Röportaj Orlando Maçından önce yapılmış ancak yeni gözüme çarptığı için yeni çevirebildim, gecikme için  kusura bakmayın arkadaşlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s