Home

Kendrick Perkins, dün Oklahoma City Thunder’la kontratını uzattı ve şimdi, Perkins’in kaç milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attığı hakkında bir fikrimiz de var. Adrian Wojnarowski’ye göre, Perkins 4 yıl için 34.8 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

Perkins daha önceden Boston Celtics’in 4 yıl 22 milyon dolarlık uzatma teklifini reddetmişti. Celtics daha sonra Perşembe günü onu Thunder’a göndermişti.

İlk bakışta, Thunder’ın Perkins’e Celtics’ten daha fazla değer verdiğini düşünebilirsiniz; ancak bu çıkarım yanlış. Gerçek olan Thunder, takas sırasında yaptığı iyi bir manevrayla, kendilerini Celtics’ten daha fazla para önerebilir hale getirdiler. Celtics, ek maaş limiti ayarlamadı, bu yüzden Perkins’e uzatma için en çok önerebilecekleri yıllık 6 milyon dolardı. Thunder, bu arada Perkins’in kontratını uzatabilmek için maaş sınırında 35 milyonluk bir yer açtı. En sonunda, Thunder bunu başardı. Wojnarowski’nin haberine göre, kontratın değerini daha yukarıya çekebilecek ek ödemeler de var.

Kontrattaki son hamle ise, Thunder’ın Perkins’in 2010-2011 maaşını 2.3 milyon dolardan 6.7 milyon dolara çıkarmaktı. NBA kurallarına göre teklif bir önceki maaşın belli oranda yükseği olabildiği için, bu Thunder’ın Perkins’e 34.8 milyon dolar önerebilmesinin önünü açtı. Celtics’in maksimum teklifi 22 milyon dolardan fazla öneremeyecekleri ilk maaşa göreydi.

Perkins 1 Mart’a kadar kontrat uzatmasaydı, serbest oyuncu olacaktı. Görünen o ki, toplu iş sözleşmesindeki belirsizliklerden dolayı, kontrat uzatmayı kabul etmeyi tercih etti.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.sbnation.com/nba/2011/3/1/2022534/kendrick-perkins-contract-extension-thunder

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s