Home

Amar’e’nin LeBron James’e blok yapıp maçı kazandırmasından hemen önce, ESPN birkaç hafta önce LeBron’un Eddie House’a maç kazandıran üçlüğü atması için pas verdiği Heat-Thunder maçını gösterdi. House bomboştu; çünkü onu tutan oyuncu LeBron’u sıkıştırmaya gitmişti. Geçen gece oynanan maçta, Chauncey Billups’ın da aynı şeyi yapma şansı vardı.

Bu oyun kesinlikle James’in içeri girmesiyle House’ın köşede boş kalması üzerine tasarlanmıştı. Billups yerinde kalmayı tercih etti böylece James top sürmeye devam etmek zorunda kaldı. Gerisi de bildik hikaye.

4block_medium

Perşembe akşamı Bulls’a karşı, Dwyane Wade, maçın sonunda içeri giren Derrick Rose’a yönelirken boş bıraktığı Luol Deng üçlüğü göndermişti. İşte, Billups o şutu attırmamak için oradaydı.

Bu pozisyonun spontane olduğunu bilmek çok zor. Takım arkadaşının tuttuğu oyuncu içeri top sürünce yardıma gitmek içgüdüsel bir şey ve belki de gitmemesi önceden planlanmıştı. Ne olursa olsun, Amar’e’nin son oyunda gösterdiği atletiklik, büyük oranda hiç hareket etmeyen bir adam sayesinde oldu.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.postingandtoasting.com/2011/2/28/2019898/chauncey-billups-decision-on-the-block

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s