Home

Bu teorimi burada söylemem gerekiyordu. Destekleyecek kanıtım yok ve kendime inandığımdan bile emin değilim; ama ne olursa olsun ilginç bir düşünce.

Kuester bu sene ve geçen sene birçok hata yaptı ve burada, bu sitede de birçok eleştiri aldı. Hiçbirini aklama gibi bir düşüncem yok. Ama şunu düşünün: bu adam baş antrenörlük kariyerinin ikinci yılında ve gelişim kaydediyor. Rip’i kenarda oturtmak, antrenmanı kaçırdıkları için takımın yarısını kenarda oturtmak, hepsi olumlu şeyler. Sahaya sürdüğü oyuncularla yaratıcı olmaya çalışıyor (bazen çooook yaratıcı) ve neler olacağını görmek istiyor. Gençlerle oynama isteğini çokça gösterdi. Mükemmel olmaktan çok uzak; ancak zor durumlarda potansiyelini gösterdi.

Niçin herkes tecrübesiz oyunculara karşı sabırlı olurken tecrübesiz koçlara bu kadar önyargılı oluyor? Austin Daye geçen sene neredeyse hiçbir şey oynamadı ve en sert eleştirileri bile onu takımdan göndermek yönünde olmamıştı. Bir sene bekledik, bakın şimdi nasıl oynuyor? Koça karşı aynı sabrı göstersek ne olur? Ya Kuester hala çaylak hataları üzerinde çalışıyor ve gelişmek için zamana ihtiyacı varsa?

Sonuncusunun doğru olup olmadığını bilmiyorum; ancak paketlenmeden önce bir ya da iki yıl görev yapan koç dizisinden bıktığımı biliyorum. Bir yıl daha versek ne kaybederiz? Yakın zamanda şampiyonluk adayı olamayacağımız çok açık zaten.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.detroitbadboys.com/2011/2/27/2018348/developing-the-coach

Çevirmenin Notu: Tamamen karşıyım bu yazıya, ancak farklı bir ses olsun diye çevirisini yaptım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s