Home

Oklahoma City genel menajeri Sam Presti, dün Thunder’ın yaptığı iki takas hakkında yaklaşık 35 dakika boyunca medyaya açıklamalar yaptı.

Thunder’ın antrenman salonunda çıkarken kafama takılan şey “Tek odaklandığımız şey organizasyon. Oyuncular, bu organizasyonun bir parçası” sözleri idi. Sanırım bu sözler dünkü takasları diğer her şeyden daha iyi açıklayan bir sözdü.

Jeff Green gibi takımın önemli bir parçasıyla yolları ayırmak ne kadar zor olsa da, gerekliydi. Ve Presti bunu biliyordu. Bu takası yapmaya karar vermenin ne kadar zor olduğundan bahsetti, ancak işi nasıl bu takımı şimdi şampiyonluk adayı yapmaksa, gelecek için de yapmak.

Presti “Hepimiz profesyoneliz. Bunun iş olduğunu anlıyoruz. İlk adımdaki şaşkınlığı atlattıktan sonra devam etmelisiniz.” dedi.

Çok zor an: Presti’ye, Jeff Green ve organizasyona katkıları sorulduğunda, Presti, Green’in harika bir insan olduğundan bahsetti; ancak görünen oydu ki Presti çok uzun süre konuşamayacaktı. Yaklaşık 10 saniye sonra, gözyaşları Presti’nin gözlerinden akmaya başladı ve susmak zorunda kaldı. Presti’den pek göremeyeceğiniz duygusallıkta ve içtenlikte bir andı.

Yalan söylemeyeceğim. İçimden haykırmak geldi. Evet, bu sadece basketbol. Şortlarla oynayan yetişkin adamlardan bahsettiğimizi de biliyorum. Ancak duygusal bağlar var. İnsanlar yakın arkadaş oluyor. Ve ister sadece tanıyor olun, ister yakından tanıyor olun, bir ilişki kurduğunuz insanların gidişini izlemek zordur.

Ancak Presti’nin kısa anları, Green’in saha içi ve dışında takım için ne anlama geldiğini gösterdi. Takımın değerli bir üyesi ve şehirdeki harika bir insandı. Ve elbette Jeff Amca’nın gidişiyle korku veren şey, takımın yarattığı bu harika kimyayı ve bağı bozmaktı.

“Bence ne zaman bir değişiklik yapsanız ya da biri gelse, biri gitse, takım içi dinamikleri biraz değiştirirsiniz. Ancak bir bütün olarak grubumuza dair inancım var. Bence bu bizim gücümüz.” diyen Presti, “Anladığımız şeylerden biri de sezon içinde ne zaman bir ekleme yapsanız, bir uyum sürecinden geçersiniz. Bunu anlıyorum ve buna saygı duyuyorum. Bu, bu işin bir parçası. Aynı zamanda, durumu değerlendirdiğimde, Perkins gibi bir oyuncuyu takıma dahil etme fırsatı, değerlendirmemiz gereken bir fırsattı.” diye konuştu.

Presti ayrıca “Green’e bir oyuncu ve insan olarak inanılmaz bir saygım var. Fedakar bir insan ve inanılmaz yetenekli. Bu organizasyona katkılarından dolayı minnetarız. Aynı sebepten ötürü, bu işte gerçekten zor kararlar vermek durumundayım ve bu organizasyon için her gün taşıdığım bir sorumluluk.” diye devam etti.

Bunlar bir yana, Presti kesinlikle gelecek hakkında heyecanlı gözüktü. Coşkulu bir şekilde, Perkins’in sert, fiziksel ve savunmada cesaretinden bahsetti. Presti’nin değindiği bir başka nokta da bu hamle Thunder’ı daha da gençleştirdi. İlk 5’e Serge Ibaka ve Kendrick Perkins girdi. Ibaka Green’den 3 yaş, Perkins Krstic’ten 2 yaş küçük. Genelde olduğu gibi, Presti zekice bir noktaya değindi.

Perkins Cuma günü sağlık kontrolünden geçecek ve Presti çok fazla detaya girmedi ancak bir güçlük çıkmayacağından pek bir emindi.

Presti’yi bu hamleyi yapmaya itenin ne olduğunu merak ediyordum. Green’in değeri ve pozisyon ve kadrodaki yeri hakkında çok fazla tartışma olduğu için, Presti’ye Green’in artı/eksisini göz önüne alıp almadığını sordum.

Presti’nin cevabı “Bir karar vermeye çalıştığımızda, her şeye bakarız, yalnızca bir bölgeye değil. Bence bizi ya da Jeff’in kariyerini hatta kolej yıllarını izleyen herkes, takıma ve organizasyona sadece rakamlarla ifade edilmeyen birçok şey kattığını görmüştür.” oldu.

Çeviridir.

Orijinali: http://www.dailythunder.com/2011/02/sam-presti-yesterday-was-an-exciting-but-difficult-day/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s