Home

Birçok Bobcats taraftarının Gerald Wallace takasından dolayı üzgün olduğunu biliyorum. Bu anlaşılabilir bir şey. En baştan beri bizimleydi ve açık bir şekilde en iyi oyuncumuzdu! Şüphesiz, Gerald Wallace özlenecek bir oyuncu. Taraftarlar MJ formalarını yakmadan önce, bu takasın niçin olduğuna dair birkaç olası sebep olduğunu yazmak istiyorum.

1. İlk Beşte 2 Kısa Forvet Olması. Evet, Stephen Jackson 2 numara oynuyor ancak aslında kısa forvet pozisyonunda oynuyor.  Hangisinin takas edilmesi gerektiği hakkında bütün gün tartışabiliriz; ancak ben kişisel olarak Jackson’ı tutardım takımımda. Çünkü biz hala NBA’in en az sayı atan takımlarından biriyiz. Jackson Wallace’tan daha iyi bir hücumcu, yani Jackson bize daha uygun.

2. Hepimiz biliyoruz ki Charlotte genç bir takım. Gerçekten potansiyeli olan genç oyuncular var. Kenarda oturarak potansiyellerinin zirvesine ulaşamazlardı. Gerald Henderson/Tyrus Thomas. İkisi de Wallace gibi iyi savunmacı – atletik oyuncular. (Daha iyi demiyorum) İkisi bir arada taraftarların gönlünde Gerald’ın boşluğunu doldurabileceklerini söylüyorum. Unutmayın, bebeğinize kitap okumaya ne kadar erken başlarsanız, o kadar erken konuşmaya başlarlar. (En azından hep duyduklarım bu yönde) Ya yaşlı veteran oyuncunuzdan vazgeçecektiniz ya da geleceğinizden. Siz ne yapardınız?

3. Galibiyetler yalan söylemez. Gerald’ın sakat olduğu süre içinde galibiyet kazanmaya devam ettiğimiz gerçeğini, yapması çok kolay olsa da inkar edemezsiniz. Deplasmanda olsun, iç sahada olsun. Bobcats için o kadar değerli bir parça olsaydı, sakatlandığında Cavs gibi olmamız gerekecekti ve hepimiz biliyoruz ki, konu bu değil. NBA’de iş ve arkadaşlığını karıştıramazsınız. MJ, bir gün önce antrenmanda Gerald’la şakalaşıyordu. Şimdi adam Portland’da. Kötü bir şey mi? Hiç de değil… İş mi? Eh, inansanız iyi olur.

4. Yıldıza koş! Gerald çok yetenekli olsa da, eline top emanet edeceğiniz bir oyuncu değildi. (Eğer itiraz ediyorsanız, saniyeler tükenirken Gerald’a top verilen ve süre biterken maç kazandıran basketi attığı bir maç söyleyin. DJ, Felton ve Jackson en az bir kere yaptı.) Son saniyelerde topla buluşturacağımız bir oyuncu Bobcats’te eksik olan şey. İhtiyacımız olan şey. Almamız gereken şey! Ve o… Bu pahalı kontratları elimizde tutsaydık, bu sezon arasında hiçbir oyuncuya teklif veremeyecektik. MJ bu sezon arasında bir hücum yıldızının peşinde. Gönderdiği mektupta itiraf bile etmişti. Kafamda birkaç isim var, ama şimdilik kendime saklayacağım.

Yani, herkesin yaptığı gibi bitireceğim. Gerald Wallace’a, takımımıza ve şehrimize verdiği emeklerden dolayı minnettarım. Portland’da başarılar diliyorum. Enerjisiyle bir sonraki seviyeye çıkmalarına yardım edeceğini düşünüyorum. Ona ve Portland Trailblazers’a tebrikler.

Çeviridir.

Orijinali: http://bobcatsplanet.com/wp/bobcats-trade-gerald-wallce-why-this-deal-was-necessary

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s