Home

Danny Ainge akşam WEEI’deydi ve son gün hamlelerinden bahsediyordu: Hızlı ve derli toplu olmayan notlar:

 

– Ainge Perkins’i sakatlıklardan ziyade, yeniden sözleşme imzalayamaması sebebiyle takas ettiklerini söyledi anca ikisi de belirleyici faktörler değil. Takaslar sonunda takımın daha iyi olacağını düşünmüş ve takasları bu yüzden yapmış.

– Perkins’in sakatlıkları üzerine: “Kendrick sakatlıklar geçirmişti ancak düzelecek gibi gözüküyor. Bence Kendrick uzun vadede gayet iyi olacak.”

– Perkins’in kontratı hakkında: Önerebileceğimizin en iyisini önerdik ancak kontrat uzatmayla ilgilenmedi. Bu endişe verici bir durumdu. Ancak bu amaçla bir şey yaptıracak kadar büyük bir endişe taşımıyordum.”

– Ainge takımda gerekli olandan çok uzun olduğunu düşünmüş. “Oyuncularımızın hepsini birden oynatmak ve hepsini mutlu etmek zor olacaktı. Takımımız Kendrick olmadığı zamanlarda da harika oynuyordu. Çok fazla pivotumuz olduğunu düşündük ve Shaq ve Jermaine’in playofflarda sağlıklı olacağına inancımız tam ve Krstic muhtemelen onlardan da sağlıklı olacak.” Ainge ayrıca Jermaine’in rehabilitasyonunun “harika” gittiğini söyledi.

– Shaq’ın ilk beş pivotu olarak başlaması hakkında: Rakamlar Shaq’ın ilk 5’te daha iyi olduğunu gösteriyor. Yaşı ve kenardan geldiğinde oyuna geç ısındığı için, kenarda başlamasını istemiyordum.

– Ainge bugün kalbi kırılanın yalnızca Perkins olmadığını ilave etti. Bugün Perkins ile konuşurken gözyaşlarımızı tutamadık. Çok zordu. Hem Doc Rivers hem ben acı çektik. Bu çok, çok zor bir karardı.” Ayrıca diğer oyuncuların Perkins’in gidişi sırasında duygusal olmalarını anladığını ancak oyuncuların Green ve Krstic’e ne yapabileceklerini göstermeleri için bir şans vereceklerine inandığını söyledi.

– Ainge, Green için övgü dolu sözler de kullandı. “Bence 4 numarada ve 3 numarada oynayabilir, birçok pozisyonu savunabilir, üçlük gönderebilir, fizik yönünden üstün geldiği oyuncularla sırtı dönük oynayabilir ve harika bir pasör. Takımımıza uzunluk ve atletizm kazandırdı.

– Ainge, kadroda 3 kişilik yer ve potansiyel serbest oyuncu hedefi hakkında: “Kenarlarda oynayacak, şutör ya da savunmacı bir oyuncu alabiliriz. İlk beşimize gerekli destek verebilecek oyuncular alabiliriz. Başka bir guard bile alabiliriz ancak bu en düşük ihtimal. Üç boşluğun üçünü ya da ikisini doldurabiliriz.

– Semih hakkında:  “Bu sene bize katkı verip vermediği konusunda emin değilim (sakatlıkları yüzünden)”

– Takasların diğer takımlarla daha iyi eşleşmek için yapıldığı konusunda: “Attığımız her adımda, Miami’ye, Chicago’ya, Orlando’ya, San Antonio’ya ve Lakers’a bileniyoruz.”

Dahası yarın, Ainge’in söyledikleri hakkında açıklamalı bir değerlendirme yapılacak.

Çeviridir.

Orijinali: http://celticshub.com/2011/02/24/ainge-team-was-great-even-without-perkins/#more-16901

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s